מאמרים

קורס פיענוח ציורי ילדים למטפלים באומנות – כלי חובה לכל מטפל ומטפלת

קורס פיענוח ציורי ילדים הוא אחד הכלים ההכרחיים ביותר למטפלים באומנות, ויכול להיות תחום שייקח אתכם לרמה התפתחותית ומקצועית. פענוח ואבחון ציורי ילדים הוא אתגר משמעותי למטפלים, מורים ויועצים חינכיים. פיענוח ציורי ילדים מציע הצצה ייחודית לעולמם הרגשי ומהווה כלי עוצמתי באבחון וטיפול. ד”ר מיקה קופלר מציעה קורס ייחודי בתחום זה, המיועד לאנשי חינוך ומטפלים באומנות. במאמר זה נסקור את הקורס, יתרונותיו ומדוע הוא כלי חובה לאנשי מקצוע חינוכיים וטיפוליים בעבודה עם ילדים.

יתרונות פיענוח ציורי ילדים

פיענוח ציורי ילדים מאפשר זיהוי ואבחון מוקדם של מצוקות רגשיות, חברתיות וקוגניטיביות. כלים אלו מהווים “תמרורי אזהרה” בזמן אמת, ובכך ניתן להעניק לילד את התמיכה הנדרשת. קורס פיענוח ציורי ילדים שמציעה ד”ר מיקה קופלר מקנה ידע מעמיק בנושאים שכיחים בציורי ילדים כמו: ציורי בית, עץ, ציורי משפחה, ציורי דמות אדם ותפיסת הערך העצמי של המצייר, כישורים חברתיים, בשלות לכיתה א’, אלימות ופגיעה מינית.

קורס פיענוח ציורי ילדים למטפלים באומנות דר מיקה קופלר

מה כולל קורס פיענוח ציורי ילדים ?

קורס פיענוח ציורי ילדים של ד”ר מיקה קופלר מקנה כלים לאבחון מצוקות וזיהוי בעיות רגשיות דרך ציורים. הקורס כולל לימוד של שלבי התפתחות הציור, זיהוי קשיים רגשיים וחברתיים, והתנסות מעשית בליווי מצגות וכלים אבחוניים.

הקורס מתאים לגננות, מורים, יועצים חינוכיים ומטפלים, ומציע תוכנית להכרת מודלים לפענוח הציורים, תיאוריות מתוך מחקרים וליווי מותאם אישית בתום הקורס.

מדוע לבחור בד”ר מיקה קופלר?

ד”ר מיקה קופלר היא מומחית לפיענוח ציורי ילדים, עם ניסיון רב בהדרכת אנשי חינוך ומטפלים. היא מציעה גישה אישית ומקצועית, תוך מתן כלים פרקטיים המבוססים על ידע מחקרי. הקורסים והסדנאות שלה מותאמים לצרכים הייחודיים של כל משתתף, ומספקים כלים לשיפור חוזקות ויכולות של ילדים.

בנוסף, ד”ר קופלר מלווה מורים ומטפלים בתהליכי עבודה עם ילדים, ומסייעת ביצירת תוכניות התערבות לשיפור ההתנהגויות וסביבת למידה משמעותית ותומכת של התלמידים.

השפעת הציור על התפתחות הילד

הציור הוא כלי לביטוי עצמי של הילד בילדות והוא נעשה באופן טבעי לקראת גיל שנתיים כאשר הילד לוקח לראשונה בידיו צבע ומשרבט על הדף. באמצעות השרבוט הראשוני ניתן לאבחן את הטמפרמנט של הילד המצייר. הבנת תהליכי התפתחות הציור בשלבים, בהתאם לגיל הכרונולוגי של הילד, מאפשרת למטפלים לזהות האם הילד שומר על גבולות וחוקים בחייו. כלומר, התייחסות לכיוון הקווים על הדף והארגון של הקווים בתפזורת או בצפיפות, יכולה להראות לנו האם הילד שומר על גבולות וחוקים בבית או במסגרת החינוכית.

קורס פיענוח ציורי ילדים מספק למטפלים את היכולת לקרוא את ה”מסרים הנסתרים” בציורי ילדים ולפעול בהתאם. זיהוי מוקדם של קשיים או מצוקות באמצעות ציורים יכול לשפר משמעותית את תהליך הטיפול וההתערבות בתוכנית הטיפולית של מטפלים רגשיים העובדים עם ילדים.

קורס פיענוח ציורי ילדים למטפלים באומנות דר מיקה קופלר

תרגולים מעשיים ויישום הקורס בעבודה היומיומית

הקורס של ד”ר מיקה קופלר משלב תרגולים מעשיים המאפשרים למשתתפים ליישם את הידע שנרכש בזמן אמת. תרגולים אלו כוללים ניתוח ציורים אמיתיים, תרגול זיהוי סימנים והבנת תוכניות טיפול מותאמות אישית.

הקורס מציע גם כלים פרקטיים לעבודה יומיומית עם הילדים, כולל שיטות לשיפור התקשורת עם הילד והבנת צרכיו הרגשיים. באמצעות כלים אלו, המטפלים יכולים לשפר את איכות הטיפול ולספק לילדים את התמיכה הנדרשת להתפתחות בריאה ומאוזנת.

בואו נסכם – קורס פיענוח ציורי ילדים למטפלים באומנות

קורס פיענוח ציורי ילדים הוא כלי חובה לכל מי שעובד עם ילדים. הקורס שמציעה ד”ר מיקה קופלר מציע כלים מעשיים ואקדמיים לאבחון וזיהוי בעיות רגשיות, חברתיות וקוגניטיביות. אם אתם מחפשים דרך לשפר את היכולות שלכם כמטפלים או גננות ומורים, הקורס הזה הוא הבחירה הנכונה עבורכם.

אם אתם מעוניינים ללמוד עוד על הקורס או להירשם, אל תהססו ליצור קשר עם ד”ר מיקה קופלר, שתשמח לעמוד לשירותכם ולהעניק לכם את כל המידע הנדרש.

ד"ר מיקה קופלר | פענוח ציורי ילדים

דר' מיקה קופלר

בעלת תואר דוקטור בחינוך, מומחית לפענוח ציורים ומנתחת התנהגות, מלמדת אנשי חינוך שעובדים עם ילדים במערכת החינוך ואנשי מקצוע בתחום הטיפול הרגשי לילדים לזהות סימני מצוקה, תסכול, יכולות אישיות באמצעות קורס פענוח ציורים בזום.
דילוג לתוכן